با ما تماس بگیرید info@amz.ir | 021 - 88628046

دیپلماسی تجاری – دوره آموزشی مجازی یادگیری

3 دانشجو ثبت نام کرده

  دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری

   

  دیپلماسی در فرآیند مهم جهانی شدن و توسعه اقتصادی و روابط تجاری بین کشورها دارای نقش مهمی است. ملاحظات تاریخی نیز موید این مساله است که دیپلماسی بیش از هر چیز دیگری ریشه در تجارت دارد و دیپلماسی تجاری امروزه به عنوان مهمترین ابزار سیاست خارجی از طریق برقراری تماس با مقامات و تجار کشورهای هدف محسوب شده و در سطوح بالای مقامات دولتی و اعضای پارلمانها مطرح میشود. دیپلماسی تجاری شامل تمام مفاهیم حمایتی و ترویجی کسب و کار از جمله صادرات و واردات، سرمایه گذاری، توریسم، علم و فناوری، حمایت از مالکیت فکری و … میباشد.

  بر این اساس کشورها نیاز دارند تا در قالب های حقیقی یا حقوقی و یا در سازوکارهای خصوصی یا دولتی از دیپلمات های تجاری در کشورهای هدف بهره ببرند که به نوعی عهده دار تسهیل تجارت در زمینه های صادرات و واردات، سرمایه گذاری گردشگری، تصویرسازی از کشور، توسعه علم و فناوری و سایر امور تجاری فیمابین از طریق پشتیبانی، هماهنگی، ارتباطات، تبادل اطلاعات و … باشد.
  در کشورهای پیشرفته، دولت ها با مشارکت بخش خصوصی، سرمایه گذاری های قابل توجهی را جهت گسترش کسب و کار بین المللی انجام میدهند و از این طریق به بهبود اشتغال، رشد اقتصادی و افزایش رفاه اجتماعی کمک میکنند.

  دولت کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و کره جنوبی از طریق تربیت نیروی متخصص و نیز ابزارهایی نظیر ادغام وزارتخانه های خارجه و تجارت خارجی خود تلاش میکنند تا بهتر بتوانند از ظرفیت های کشورشان برای توسعه تجارت خارجی و افزایش درآمدهای ملی اقدام نمایند.

   

  اهمیت دیپلماسی اقتصادی و تجاری

   

  • هر عضو موافقت­نامه عمومی تعرفه و تجارت(گات) / سازمان تجارت جهانی، عضو دو موافقت­نامه تجاری است ولی در حال حاضر این عدد به ۱۳ رسیده است
  • در سطح همکاری­ های تجاری چندجانبه هم تعداد اعضای سازمان تجارت جهانی اکنون به ۱۶۲ عضو رسیده و ۲۱ کشور دیگر هم در صف الحاق قرار دارنداعضای کنونی سازمان بیش از ۹۷ درصد تجارت جهانی را در دست دارند.

   

  ✅ لطفا برای دسترسی به محتوای دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری، به قسمت برنامه درسی دوره در پایین این مطلب مراجعه نمایید. 👇👇👇👇

  برنامه درسی دوره

  دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری
  دیپلماسی تجاری رایگان 02:00:00

  نقد و بررسی دوره

  5

  5
  2 امتیاز
  • 5 ستاره2
  • 4 ستاره0
  • 3 ستاره0
  • 2 ستاره0
  • 1 ستاره0
  1. دیپلماسی تجاری

   5

   سلام بر کاربران محترم
   پس از مطالعه دوره و انجام آزمون دوره، در صورت قبولی در آزمون میتوانید نسبت به دریافت گواهینامه اقدام نمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۶۲۸۰۴۶ تماس حاصل نمایید

  2. دیپلماسی تجاری

   5

   سلام
   محتوا بسیار عالی بود. هزینه ی گواهی این دوره را محبت کنید بفرمایید.
   ممنون

  آخرین نوشته ها

  کلیه ی حقوق برای شرکت آرشانیک آوید محفوظ است.

   

  X