با ما تماس بگیرید info@amz.ir | 021 - 88628046 | 09126060253

دیپلماسی تجاری – دوره آموزشی مجازی یادگیری

3 دانشجو ثبت نام کرده

دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری

 

دیپلماسی در فرآیند مهم جهانی شدن و توسعه اقتصادی و روابط تجاری بین کشورها دارای نقش مهمی است. ملاحظات تاریخی نیز موید این مساله است که دیپلماسی بیش از هر چیز دیگری ریشه در تجارت دارد و دیپلماسی تجاری امروزه به عنوان مهمترین ابزار سیاست خارجی از طریق برقراری تماس با مقامات و تجار کشورهای هدف محسوب شده و در سطوح بالای مقامات دولتی و اعضای پارلمانها مطرح میشود. دیپلماسی تجاری شامل تمام مفاهیم حمایتی و ترویجی کسب و کار از جمله صادرات و واردات، سرمایه گذاری، توریسم، علم و فناوری، حمایت از مالکیت فکری و … میباشد.

بر این اساس کشورها نیاز دارند تا در قالب های حقیقی یا حقوقی و یا در سازوکارهای خصوصی یا دولتی از دیپلمات های تجاری در کشورهای هدف بهره ببرند که به نوعی عهده دار تسهیل تجارت در زمینه های صادرات و واردات، سرمایه گذاری گردشگری، تصویرسازی از کشور، توسعه علم و فناوری و سایر امور تجاری فیمابین از طریق پشتیبانی، هماهنگی، ارتباطات، تبادل اطلاعات و … باشد.
در کشورهای پیشرفته، دولت ها با مشارکت بخش خصوصی، سرمایه گذاری های قابل توجهی را جهت گسترش کسب و کار بین المللی انجام میدهند و از این طریق به بهبود اشتغال، رشد اقتصادی و افزایش رفاه اجتماعی کمک میکنند.

دولت کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و کره جنوبی از طریق تربیت نیروی متخصص و نیز ابزارهایی نظیر ادغام وزارتخانه های خارجه و تجارت خارجی خود تلاش میکنند تا بهتر بتوانند از ظرفیت های کشورشان برای توسعه تجارت خارجی و افزایش درآمدهای ملی اقدام نمایند.

 

اهمیت دیپلماسی اقتصادی و تجاری

 

 • هر عضو موافقت­نامه عمومی تعرفه و تجارت(گات) / سازمان تجارت جهانی، عضو دو موافقت­نامه تجاری است ولی در حال حاضر این عدد به ۱۳ رسیده است
 • در سطح همکاری­ های تجاری چندجانبه هم تعداد اعضای سازمان تجارت جهانی اکنون به ۱۶۲ عضو رسیده و ۲۱ کشور دیگر هم در صف الحاق قرار دارنداعضای کنونی سازمان بیش از ۹۷ درصد تجارت جهانی را در دست دارند.

 

✅ لطفا برای دسترسی به محتوای دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری، به قسمت برنامه درسی دوره در پایین این مطلب مراجعه نمایید. 👇👇👇👇

برنامه درسی دوره

دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری
دیپلماسی تجاری رایگان 02:00:00
آزمون دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری رایگان 01:00:00
آزمون دوره آموزشی مجازی یادگیری دیپلماسی تجاری 01:00:00

نقد و بررسی دوره

5

5
2 امتیاز
 • 5 ستاره2
 • 4 ستاره0
 • 3 ستاره0
 • 2 ستاره0
 • 1 ستاره0
 1. دیپلماسی تجاری

  5

  سلام بر کاربران محترم
  پس از مطالعه دوره و انجام آزمون دوره، در صورت قبولی در آزمون میتوانید نسبت به دریافت گواهینامه اقدام نمایید.
  جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۶۲۸۰۴۶ تماس حاصل نمایید

 2. دیپلماسی تجاری

  5

  سلام
  محتوا بسیار عالی بود. هزینه ی گواهی این دوره را محبت کنید بفرمایید.
  ممنون

جستجوی پیشرفته دوره

دسته بندی های دوره

آخرین نوشته ها

کلیه ی حقوق برای شرکت آرشانیک آوید محفوظ است.

 

X